Instagram

whatsapp

telefon

online
rezervasyonMobilizasyon

Mobilizasyon ile Problemlerinize Son Verin

İnsanlar için hareket etme farkında olunmayan ama yaşamın en önemli fonksiyonlarından bir tanesidir. Felçli bir insan düşündüğümüzde mobilizasyon konusunda yetersiz bu insanların yaşamlarını sürdürme konusunda nasıl zorluklar yaşadıklarını tahmin etmek çok da zor değil.
İnsanları diğer canlılardan ayıran yetileri düşünme olsa da hareket edebilme ve beyinden gelen uyarıları anlamlı birer hareket olarak hayata geçirme ciddi önem taşır. Bu aslında düşünme ile eş zamanlı gerçekleştirildiğinde insanı insan yapan özellikler arasında sayılabilir. Peki, hareket etme konusunda yaşanan sorunlar insanı nasıl etkiler veya bu problemlerin ortaya çıkışı nasıl olur? İşte mobilizasyon konusunda en çok merak edilenler!

Mobilizasyon Nedir? 

İnsan yaşamı için önemli olan hareket etme ve buna bağlı pek çok fonksiyonu kazanma konusunda karşımıza çıkan mobilizasyon; hareket yeteneğini kaybetmiş bir organ veya yapıya eski yeteneğinin kazandırılması anlamına gelir. Yeniden canlandırma veya özellik kazandırma olarak da adlandırabileceğimiz bu işlev İngilizce’de mobilize etmek yani harekete geçirmek için kullanılan tabirin tam karşılığıdır. 

Fizik tedavi, ilaç veya bazı alternatif yöntemlerle vücudunuzdaki farklı bölgelerde harekete geçirebileceğiniz doku ve organları kaybetmekten kurtulabilirsiniz. İlaç tedavisi ve doktor önerileri ile bir noktaya kadar getirdiğiniz tedavinizde alternatifleri denemeyi de asla ihmal etmemeniz gerekir. Zira bazen tıbbın bile çare bulamadığı noktalarda doğanın insanoğluna sunduğu harika nimetler bir çıkış kapısı olur. Burada da karşımıza çıkan termal su kaynaklarıdır.

Mobilizasyon ve Termal Su Kaynakları

İnsanlığın faydalandığı en önemli kaynaklardan biri olan termal sular sayesinde pek çok hastalığınızdan kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Mobilizasyon konusunda da kaydettiğiniz aşamayı bir adım öteye taşımak isterseniz pek çok derde deva olan termal su kaynaklarını kullanabileceğinizi unutmayın. Peki, termal su kaynakları nerede var diye dert etmenize de hiç gerek yok!

Ridos Thermal & Spa Hotel’de ihtiyacınız olan her şeyi bulacak ve adeta kendinize geleceksiniz. Doğal termal suların etkisi ile organ veya dokularınızda bir yenilenme hissedeceksiniz. Hareket etme ve kullanmada yetersiz kalan organlarınız artık çok daha aktif ve hareketli olabilecek.