Instagram

whatsapp

telefon

online
rezervasyon



Ovit Yaylası

Ovit Yaylası, Rize’nin İkizdere ilçesinde bulunan 2400 metre rakıma sahip eşsiz güzelliği bulunan bir Karadeniz yaylasıdır. Karadeniz’in ne denli eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunu ve birbirinden bakir yaylalara sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebilmek mümkündür. Bu güzelliklere sahip olan yaylalardan bir tanesi de Ovit Yaylası’dır. Ovit Yaylası’nda yaklaşık 40-50 tane ev bulunmaktadır. Diğer yaylalara göre çok daha az ev sayısı bulunan Ovit Yaylası, yıl içerisinde hem yerli hem de yabancı yüzlerce turisti ağırlamaktadır. Ovit Yaylası’na gelen turistler, doğa ile baş başa dakikalar geçirerek el değmemiş doğanın eşsiz havasını ciğerlerinde hissedebilirler. Eğer siz de Karadeniz’in eşsiz yaylarına gitmek ve gezmek istiyorsanız Ovit Yaylası’nı seçebilirsiniz.

Ovit Yaylası’na Nasıl Gidilir?

Ovit Yaylası, Rize ilinde bulunan bir yayladır. Rize’nin İkizdere ilçesinde bulunan bu yayla, Rize il merkezine 52 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Rize İspir yolu üzerindeki Zafer Mahallesi’nde bulunan Ovit Yaylası’nda ulaşım oldukça kolaydır. Eğer Rize dışındaki herhangi bir şehirden Ovit Yaylası’na gidecekseniz öncelikle Rize’ye ulaşmanız gerekmektedir. Rize’ye ulaşım sağladıktan sonra Rize kent merkezinde bulunan ve İspir’e giden araçlar ile Ovit Yaylası’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak Rize merkezden kiralayacağınız bir araç ile çok daha rahat bir şekilde yaylaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında kiraladığınız araç ile Rize merkezde de rahat bir şekilde gezebilirsiniz.

Ovit Yaylası’nda Ne Yapılır?

Ovit Yaylası’nın eşsiz güzelliğe sahip olduğunu ve kişilerin özellikle dinlenip kendilerini dinleyebilmeleri için eşsiz bir yer olduğunu rahatlıkla ifade edebilmek mümkündür. Bunun dışında Ovit Yaylası’na Ağustos ayında giderseniz çeşitli şenlikler ile karşılaşabilirsiniz. Bu şeklinler Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenmektedir. Şenlikler kapsamında Ovit Yaylası’nı birbirinden ünlü isimler ziyaret etmektedir. Eğer Ovit Yaylası’nı ziyaret etmeyi planlıyorsanız seyahat planınızı mutlaka şenliklerin olduğu tarihe ayarlamalısınız. Bu sayede eşsiz anlar yaşayabilir ve seyahatinizi muhteşem bir hale getirebilirsiniz.

Rize’nin el değmemiş yaylalarından biri olan Ovit Yaylası’nın güzelliğinden ve eşsiz doğasından bahsettik. Eğer siz de Karadeniz’in muhteşem yaylarından birine gitmek ve doğa ile iç içe dakikalar geçirmek istiyorsanız Ovit Yaylası eşsiz bir tercihtir.