Instagram

whatsapp

telefon

online
rezervasyonÇifteköprü (Meles) Yaylası

Rize dendiğinde akla yayla; yayla dendiğinde de akla İkizdere ilçesi gelir. Rize’nin yaylaları ile en meşhur ilçesi olan İkizdere’de kaybolduğunuzda kendinizi harika bir yaylada bulabilirsiniz. Bu yaylaların başında Çifteköprü ya da bir diğer adı ile Meles Yaylası gelir.

Rize’nin İkizdere ilçesinde yer alan ve güzelliği ile göz kamaştıran Meles Yaylası; ilçe merkezinden yaklaşık olarak 25 kiloemtre mesafededir. Meles Çayı Vadisi ve bu vadinin harika yamaçlarında kurulu olan Meles Yaylası deniz seviyesinden yaklaşık 1712 metre yukarıdadır. Diğer yaylalara göre nispeten daha düşük bir rakıma sahip Çifteköprü Yaylası yemyeşil yamaçları ile ön plana çıkar.

Çifteköprü Yaylası

Harika bir doğada ruhunuzu dinlendirmek mi istiyorsunuz? Cevabınızın evet olduğunu duyar gibiyiz. O halde Çifteköprü Yaylası’na gelerek zaman geçirebilir ve tatilinizde kafanızı dinleyebilirsiniz. Özellikle şehir keşmekeşinden kurtulmak isteyen ve kısa bir süreliğine de olsa yeşile doymak isteyenlerin tercihi olan Meles’i mutlaka görmelisiniz. Yalınayak yürüyerek çimler üzerinde uçtuğunuzu hissetmek ve Meles Çayı’nın kıyısında suyun dinlendirici sesi ile dinlenebilirsiniz.

Meles Yaylası’nda doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi bir köprü olan Çifteköprü Kemer Köprüsünü de mutlaka görmelisiniz. Meles Çayı üzerinde kurulan ve insanların ulaşım sağlamasında yıllar boyunca önemli bir görev üstlenmiş Çifteköprü Kemer Köprüsünü ziyaret ettikten sonra köprüyü arkanıza alarak harika fotoğraflar çekebileceğinizi unutmamalısınız.

Çifteköprü Yaylası’nda Vakit Geçirmek!

El değmemiş bir yaylada nasıl zaman geçireceğim diye endişeleniyor olabilirsiniz. Ancak buraya şehrin keşmekeşinde kurtulmak için geldiyseniz zamanın nasıl geçeceğini siz dahi anlayamayacaksınız. Sabah uyandığınızda kısa bir doğa yürüyüşü yapabilir ve Meles Çayı kenarında güzel bir doğa kahvaltısı gerçekleştirebilirsiniz. Buna alternatif olarak kısa bir trekking hem güne dinç başlamanıza hem de temiz havaya doymanıza imkân tanıyabilir.

Günün ilerleyen saatlerinde serinliğin tadını çıkarmak için gözlerinizi yumarak çimlere uzanabilirsiniz. Kahve ve kitap eşliğinde de doğanın tadını çıkarabilir yağmur yağması durumunda başka hiçbir yerde yaşayamayacağınız hisler yaşayabilirsiniz. Türkiye’nin en bakir bu coğrafyası sizi kendinizden alacak! Hayatınızda unutamayacağınız bir tatil için Çifteköprü Yaylası’nı tercih etmelisiniz!