Instagram

whatsapp

telefon

online
rezervasyonMiyozit

Tıbbi ifadesi ile miyozit ya da halk arasında kullanılan ifade ile kas iltihabı; kaslarınızda ortaya çıkan sorunlardan dolayı organlarınızı kullanmakta sorun yaşamanız anlamına gelir. Genellikle kasların uzun süre kullanılmaması sonrasında ortaya çıkan hamlık olarak değerlendirilen durumla karıştırılan miyozit aslında hamlık durumundan oldukça farklıdır. Doktor gözetiminde incelenmesi gereken ve ciddi sonuçlar doğurabileceğinden asla ihmal edilmemesi gereken bir durum olan kas iltihabı hem çocuklarda hem de yetişkinlerde görülebilecek hastalıklardandır. 

Miyozit hastalığından şüphelenilmesi durumunda derhal bir doktora başvurulmalıdır. Doktor gözetiminde gerekli test ve kontrollerin tamamlanmasının ardından kesin teşhis konur. Peki, sağlığınızı ciddi manada tehdit edecek bu hastalığın tedavisi nasıl olur?

Miyozit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Miyozit tedavisi hastalığın atlatılması açısından oldukça önemli bir detaydır. Bu nedenle teşhis konulduktan ve hastalıktan emin olunduktan sonra tedaviye derhal başlanmalıdır. Peki, tedavi süreci nasıl işler?

Miyozit tedavisi ilaç tedavisi ve ilaç dışı tedavi olarak ikiye ayrılır. Bu tedavilerin ikisinde de amaç kaslarda ortaya çıkan iltihabı gidermek ve kasların güçlendirilmesini sağlamaktır. İlaç tedavisi ile kas iltihabından kurtulmak istediğinizde doktor gözetiminde sizlere reçete edilen ilaçları kullanmanız gerekir. Doktorunuzun yazdığı ilaçları düzenli kullanmanız ve egzersizlerle ilaçları desteklemeniz durumunda kaslarınızdaki iltihabı giderebilirsiniz. 

Kaslarınızdaki iltihabı giderdikten sonra miyozit durumunun tekrar yaşanmaması adına kaslarınızı sürekli kullanmanız ve spor yapmanız önerilir. Aksi takdirde hastalığın nüks etmesi sık karşılaşılabilecek durumlar arasındadır.

Miyozit Tedavisinde Alternatif Yöntem

Miyozit hastalığında ilaç dışı bir yöntem olarak termal suları kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Termal su kaynakları ile vücudunuzdaki pek çok hastalıktan kurtulabileceğiniz gibi Miyozit’ten de kurtulabilirsiniz. 

Vücudunuzdaki gözeneklerin açılmasına ve daha rahat hissetmenize yardımcı olan sıcak suların kaslarınızda ortaya çıkaracağı iyileştirici etki ile kas hastalığını hayatınızdan çıkaracaksınız. Rize’de muhteşem bir yerde konumlanmış Ridos Thermal Hotel & Spa sayesinde vücudunuzdaki kötülüklerden kurtulabilirsiniz. Üstelik sıcak suyun etkisinin yanı sıra çevresindeki yeşillikler ve doğası ile sizlere harika bir zaman geçirme fırsatı da sunacak Ridos Thermal Hotel & Spa’da kaliteli hizmetin keyfini de yaşayacaksınız.