Instagram

whatsapp

telefon

online
rezervasyonCimil Şelalesi

Karadeniz yeşil doğası kendine has yaylaları ve enfes şelaleleri ile Türkiye’nin en görülesi yerlerindendir. Bu anlamda Rize; Karadeniz’in en dikkat çekici şehri olarak ön plana çıkar. Rize’ye geldiğinizdeyse Cimil Şelalesi mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesidir.

Rize iline bağlı İkizdere ilçesi sınırları içerisindeki Cimil Şelalesi; Cimil Mevkii olarak bilinen yerdedir. İkizdere merkezine yaklaşık olarak 19 km mesafede bulunan Cimil Şelalesi; ihtişamı ile harika bir görüntüye sahiptir. Rize’ye gelen hemen herkesin mutlaka görmesi gereken bir mekân olan Cimil Şelalesi yaklaşık 90 hektarlık bir araziyi kaplar. Bu anlamda hem büyük hem de görkemli bir şelale olan Cimil’de güzel vakit geçirebilirken aynı zamanda eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Cimil Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi arasında adeta bir set özelliği taşıyan dağlardan süzülen masmavi sular harika şelalelerin ortaya çıkmasını sağlarken aynı zamanda doğanın insanoğluna nasıl da cömert davrandığını gözler önüne serer.

Sarp kayalar arasından süzülerek akan suların meydana getirdiği Cimil Şelalesi ya da diğer adı ile ifade etmek gerekirse Akırgel Şelalesi, Soğanlı Dağları ve Kaçkar Dağları arasında yer alır. Çapans Tepeleri’nden başlayan ve Cimil Vadisi’nde akan bu şelale eski bir tarihi köprünü yanından akması ile fotoğraf anlamında güzel imkanlar sunuyor. 1703 metrelik şelaleyi görmek isteyen seyahat severlerin Cimil Köyü’ne ulaşması yeterlidir.

Cimil Şelalesi’nde Eşsiz Anlar Geçirebilirsiniz!

Ülkemizin henüz keşfedilmeyi bekleyen mekanlarından bir tanesi olan Cimil Şelalesi aslında çoğu birey tarafından bilinmez. Şelaleyi bilen sayısının çok az olduğu hesaba katıldığında bölgenin el değmemiş olması sizin için bir avantaj olabilir. Karadeniz’de bulunan pek çok lokasyonun kalabalık nedeniyle doğasının bozulması bu bölgelerde huzurlu zaman geçirmeyi engeller. Ancak burada durum oldukça farklıdır.

Sakin ve huzurlu zaman geçirmek istiyorsanız Cimil Şelalesi’ne yakın bir yerde kamp yapabilir veya burada kısa bir zaman geçirerek yaşadığınız anı fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz. Cimil Şelalesi’ne geldikten sonra bir daha gelmek isteyeceğinizden emin olabilirsiniz. Cimil Şelalesi sizi büyülerken unutamayacağınız anılar biriktirmenize de katkı sağlayacak.